VÝTVORY MH

ZPV- aneb jak to vidí Anna a Eva

Ráno nás tatínek dovezl k hasičárně. Všichni jsme se nacpali do tranzitu a jelo se. Za chvíli jsme byli v Dolanech. Jana nás přihlásila, bylo nás akorát na jedno družstvo mladších a jedno starších. Před nástupem jsme si ještě vyzkoušeli uzle  a značky. Pak jsme šli na nástup.

Terča vylosovala 9. Museli jsem čekat, protože jsme byli poslední. Odstartovali jsme. Běželi jsme ke vzduchovkám.

Chvíli jsme běželi a byli značky. Vylosovali jsem si kostel, prameny, telefonní stanici, louky a tovární komíny. Všechno jsme věděli. Terča udělala sever.

Běželi jsme dál a tam jsem měli lézt po laně. Chytla jsem se rukama a nohama a hned jsem spadla. Hodně dlouho jsme běželi, až k uzlům. Udělala jsem to dobře.

Pak byly požární značky, vylosovali jsme si kartičku a položili ji k té věci, pak jsme říkali, čím se co hasí.

Šli jsme po silnici a po hřišti na zdravovědu, Terča mi vázala nohu a pak hurá do cíle.

Čekali jsme až doběhnou starší a pak nám dali ceny a jelo se domů. Dostali jsme švihadla a sladkosti. Byli jsme 5. U Jany jsme se nacpali palačinkami a šli do Újezda.