VÝLET 22.-24.9.2006

Dandův příspěvek

O půl páté jsme vyjeli z Rokytna. Jeli jsme přes Hrochův Týnec. Poslední vesnicí, kterou jsme projížděli, bylo Předhradí. Potom jsme jeli po silnici a odbočili na polňačku. Jeli jsme lesem a pak přijeli k chatě. Po příjezdu jsme začali vykládat věci. Pak se rozdělovaly pokoje. Tak jsme se šli ubytovat.
Večer jsme opékali buřty. Ráno jsme vstali a šli jsme na snídani a potom na výlet.
Šli jsme kolem chatek podél vody. Když jsme přišli ke skále, začali jsme se brodit řekou. Potom jsme pokračovali v cestě, když jsme došli k dobrému přechodu přes řeku, přešli jsme. Došli jsme na rozcestí, vydali jsme se po mostě nahoru. Když jsme přišli do Předhradí, šli jsme k obchodu, tam pan Trnka koupil baterie a někteří nanuky. Potom jsme pokračovali na konec Předhradí a vraceli se na chatu. Když jsme přišli na chatu, šli jsme se naobědvat.
Po obědě jsme šli hrát hru a rozdělili se na 2skupiny. Jak jsme byli rozdělení do skupin, soutěžili jsme o písmenka. První skupina měla slovo "Patron hasičů", druhá skupina "Svatý Florián". Nakonec vyhrálo to družstvo, které mělo Patron hasičů.
Když jsme dokončili hru, šli jsme hrát ping-pong, vyhráli Jana, Karolína a Honza Vrbata. Po dohrání ping-pongu jsme šli opékat kuřata- celkem 6kuřat. Danda, teta Vrbatová, Terča a Péťa šli hrát petanque. Pak jsme šli nahoru a v 10jsme šli spát.
Ráno v 9hodin jsme odjížděli z chaty. Potom jsme jeli na výlet. Zastavili jsme v Boru u Skutče. Šli jsme k lesu a tam jsme sestupovali dolů. Šli jsme lesem a lesem až jsme došli k táboru Vranice City. Potom jsme slyšeli alarm, mysleli jsme, že to jsou zloději- Honza říkal "tady policie ČR". Když alarm utichl, pokračovali jsme v cestě. Petra uviděla vlčáka, ten nám naštěstí nic neudělal. Odbočili jsme doprava, šli jsme nahoru a dolů a přišli jsme k rozcestí, pokračovali jsme nahoru. Když jsme přišli na rovinku, dali jsme si svačinu.
Přišli jsme do Toulovcových maštalí, tam jsme různě chodili uličkama, vyšli jsme nahoru a podívali se dolů, byl to pěkný výhled. Šli jsme dolů a přišli ke skále, která se klátila a byla podepřená kládama. Honza Vrbata a Trnka vzali velkou kládu a podepřeli ji. Honza Vrbata složil u skály  ze šišek Rokytno u Pardubic. Začalo prudké stoupání nahoru. Stoupání bylo docela těžké. Pokračovali jsme nahoru a přišli jsme k autu a jeli jsme na Nové Hrady.
Chystali jsme se k odjezdu, když se tetě Vrbatové zabouchly klíče v autě. Strejda Vrbata se to snažil otevřít drátem a šroubovákem. Pan Trnak udělal očko a snažilse to otevřít. Teta Vrbatová poprosila paní, aby nám půjčila drát a strejda to otevřel. Pak jsme nasedli do auta a jeli jsme domů.
První jel pan Trnka s hasičákem, pan Vrbata s transitem a třetí teta Vrbatová s felicií. Někde za dašicema strejda Vrbata předjel pana Trnku a transit byl pvní. Když všichni dorazili, začali jsme uklízet. Když jsme všechno vyndali, dali jsme tam zpět hadice a mašinu. Na JZD jsme si rozdělovali zbytek jídla. Pak jsme transitem rozváželi děti po vesnici, nejdřív jsme jeli k řadovkám, kolem rybníka k bytovkám.
To je vše z našeho výletu.
Poslední komentáře
09.12.2006 20:17:18: Dobry Dando!!!!!!smiley${1}smiley${1}